Traktorske kose

Zahvaljujem na odgovorima

A jel znaci sta ako kosa ima hidraulicno dizanje, da moze iz vertikalnog u horizontalni polozaj i obrnuto preko klipa na traktorsku hidrauliku da se dize? Jel to sta olaksava kad se zagusi? Da ne mora da se izlazi napolje... mada ako pojede krticnjak pitanje da li to igra nesto.... (nasao sam i tako nesto, pitanje je da li vredi idenja po nju)
 
Zanima me zašto ove BSC kose jako opterećuju traktor? Dvojica rođaka ih imaju, pri čemu je jedna kao nova. U dobroj travi IMT 542 ide 2 ili 3 sporom. Pre neki dan rođak se mučio koseći i nikako nije išlo. Iznervira se i plati komšiji da mu pokosi nekom starom bubnjarom i kaže da ovaj bukvalno leti po njivi. Da li je ovde problem sa ovom markom kose ili se one generalno teže pogone od bubnjare?
bcs.jpg
 
Nesto tu nije u redu, kosim sa imt 542 i Bcs404, ide prvom bez problema, zna se desiti gde je jak polog i da je trava zbita da teze progurava, ali malo na kvacilu usporim i progura bez problema. Moje misljenje je da mi se to dogadja zbog istrosenosti rebara na usmjerivacu trave, planiram ugraditi metalna rebra da bi bolje progonila masu.
Mozda nisu dobro nozevi namontirani, treba uzeti 4 lijeva i 4 desna noza
 
Mi sa Vicon cm165 i IMT 533 idemo sa drugom brzom gde ima manje mase a prvom gde je malo polegnuta lucerka i umrsena.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Zanima me zašto ove BSC kose jako opterećuju traktor? Dvojica rođaka ih imaju, pri čemu je jedna kao nova. U dobroj travi IMT 542 ide 2 ili 3 sporom. Pre neki dan rođak se mučio koseći i nikako nije išlo. Iznervira se i plati komšiji da mu pokosi nekom starom bubnjarom i kaže da ovaj bukvalno leti po njivi. Da li je ovde problem sa ovom markom kose ili se one generalno teže pogone od bubnjare?
bcs.jpg
Ona bi trebala lakse da se tera klasicne sa dva bubnja, tu nesto nije uredu...
 
Nemoguće je da obe ne valjaju. Idu one dobro u drugom košenju. Problem je prvo košenje sejanih trava koje imaju veliku masu. Zadnji put su probali i sa usmerivačima i bez njih, ali nije išlo.
 
Jesu glatki usmjerivaci ili imaju ona rebra po sebi
Probaj navariti na diskove komade zeljeza kao na imt toto kosi, ima roto kosa pre koji dan postavljena u temi cestitke za ponove
 
@lucky Imao sam bcs 404 oko 4 - 5 godina i kosio ssam sa 539 sa njom i u brdu i po ravnom. Jedinovu bas velikom brdu sam isao 3 spora, inace ostalo 1 brza, ponekad i druga. Sto se tice odbacivaca, bcs ima najvise odbacivace od bubnjara i taj do trave gusi kosu ali opet mi je previse da ide drugom sporom zbog toga. Kod mene je odmah skinut taj do trave i islo je osetno lakse. Drugi ispred reduktora mora da ima inace nakuplja travu na reduktoru.

Poslato sa BLA-L29 pomoću Tapatoka
 
Ja sa 539 i poljakinjom 165 uvek 2 brza nekad kad je slabija masa 3 brza
Uvek 540 obrtaja kardana


Послато са M2006C3MII помоћу Тапатока
 
I ja obicno drugom kosim sa bubnjarom ali moraju nozevi da budu kao zileti ako je gusta trava.



Послато са SM-G970F помоћу Тапатока
 
Nazad
Vrh