Traktorske kose

Ne. U transportu je, normalno, rezni aparat zabravljen u uspravnom polozaju.
Na livadi spustis rucicu hidraulike, sidjes, povuces i zaustavis klin da ne zabravi opet , povuces blago rezni aparat i on se spusti na zemlju.
Lagano, jer mu ulje u cilindru neda da padne.

U radu , dodatkom za hidrauliku koji je ranije isao uz kosu, mozes nezavisno da podizes poluge traktora i rezni aparat. Pogodno za bedeme, za neravnine, za jaku travu kao sto je sad. Podignes poluge da zastitni limovi ne vuku travu, a diskovi klizaju po zemlji.

Sa 558 , na pola gasa, sikce kao zmija. Ja prezadovoljan vise decenija.
 
Pošto se prvi put susrećem sa rotacionom kosom, zanima me da li ova sa 4 diska smije da radi u vertikalnom ili polu vertikalnom položaju ili npr pod kosinom, ko kako već kaže, zbog npr ako se treba neka manja obala pokositi ili tako nešto
 
Da li neko zna da napise dimenzije semeringa koji idu u kuciste za SIP 165 kosu, stari tip sa dva diska.

U radu je doslo do olabljivanja matice koja drzi kracu osovinu pa je doslo do kurslusa. Kosa je pre toga kompletno remontovana.
 
ima neko za dupleks kosu imt 627794 katalog rezernih delova kupio komsija i nesto ne stima sa radom ili bilo kakvo upustvo za rukovanje gde se vide svi delovi kose .kosa je polovna mislim da je nesto otislo u pogonu kose ekcentru zadimio
 
Evo da javim dojmove o ovoj mojoj imt rotacionoj kosi. Ispočetka kad je kupljena je išlo dobro, nakon par košenja čulo se kao neko lupanje u jednom od diskova čini mi se na zadnjem disku ovom što ima šešir, mislili smo da su ležajevi pa smo ih promijenili u onom aluminijiskom kućištu koje je već bilo pohabano, opet nakon par košenja to aluminijsko kućište je puklo pa smo mi kupili gusano original kućište. Opet nakon par košenja na zadnja dva diska na kućištima odvrću se šarafi i kad stavim nove opet nakon nekoliko vremena se odvrnu, i dešava se isto da i matica koja drži disk na osovini hoće da popusti, a trenutno zajebavaju ova kućišta na kojima se odvrću šarafi i ne znam kako da riješim to. Ostalo je sve super, kosa baš dobro kosi i brza je.....
 
Sa tom kosom stalno problemi, u komšiluku ima jedna kupljena nova odavno mislim da je bilo 2000g i radila neko vreme sasvim dobro kad je počela da se kvari nije bilo kraja stalno ta kućišta, diskovi otpadali nešto se odvrtalo, lezajevi, sad je sredjena i prodaje se a on je kupio neku polovnu pottinger bubnjaru, Ne znam da li se neko pohvalio da je zadovoljan polovnom imt rotaciono kosom.
 
Da se dva puta raduješ sa njom.Ne znam kakve su im sada ove nove sa prenosom putem zupčanika tj.Kuhn sistemom.Verovatno se to kupuje isključivo novo pa dok ide kosiš a čim počne da pravi probleme pakovanje i u oglase.
 
E do mojega. Bas se poradovao da ce se i u moje gazdinstvo naci takva imt rotaciona. Ne vredi, i dalje mora da ide prutara, dok ne nadjem valjanu ispod 1000 evra.
 
Nazad
Vrh